Szkolenia organizowane przez podmioty zewnętrzne

W imieniu Komisji Prawniczej Polskiej Akademii Umiejętności zapraszamy na Konferencję Naukową „70 lat Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka ONZ" organizowaną wspólnie z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, która została objęta honorowym patronem Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Dziekana Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Konferencja odbędzie się 12 października 2018 r. w siedzibie Polskiej Akademii Umiejętności przy ul. Sławkowskiej 17 w Krakowie.

• Data rozpoczęcia piątek, 12 październik 2018
  • Miejsce Polska Akademia Umiejętności, ul. Sławkowska 17, Kraków

W załączeniu publikujemy informację o konferencji organizowanej przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Sędziów Sądów Administracyjnych pt.  "Aktywizm sędziowski - obowiązek czy nadużycie", która odbędzie się w dniu 12 października br. w Warszawie. Chętni do udziału w konferencji proszeni są o zgłaszanie się bezpośrednio do organizatorów.

• Data rozpoczęcia piątek, 12 październik 2018
  • Miejsce Centrum Konferencyjne Kopernik w Warszawie

W dniach 5-6 października Fundacja Wyszehradzka organizuje międzynarodowe wydarzenie "Forum Prawo dla Rozwoju", które dotyczyć będzie bezpieczeństwa, rozwoju i stabilności regionu "Trójmorza". Szczegóły publikujemy poniżej oraz w załączeniu.

W imieniu Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku oraz Katedry Prawa Międzynarodowego Publicznego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego chcielibyśmy zaprosić na seminarium naukowe pt. "25-lecie ratyfikacji Europejskiej Konwencji Praw Człowieka przez Polskę", które odbędzie się w dniu 11 września o godz. 17:00 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego (Audytorium C). Udział w seminarium jest bezpłatny oraz nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

• Data rozpoczęcia wtorek, 11 wrzesień 2018
  • Miejsce Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego (Audytorium C)

Urząd Patentowy RP serdecznie zaprasza do udziału w XIV edycji Międzynarodowego Sympozjum z cyklu „Własność intelektualna w innowacyjnej gospodarce. IP w ekosystemie innowacji – strategie ochrony, zarządzanie i komercjalizacja”, które odbędzie się w dniach 6-7 września 2018 r. w Międzynarodowym Centrum Kultury (Rynek Główny 25) w Krakowie. Z przyjemnością informujemy, że Honorowy Patronat nad tym wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

• Data rozpoczęcia czwartek, 06 wrzesień 2018
  • Data zakończenia piątek, 07 wrzesień 2018
  • Miejsce Międzynarodowe Centrum Kultury (Rynek Główny 25) w Krakowie

W załączeniu publikujemy aktualną ofertę studiów podyplomowych w Instytucie Prawa Karnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego na rok akademicki 2018/2019.  Rekrutacja wciąż trwa.

Informujemy, że termin dokonywania zgłoszeń i składania abstraktów na IV Konferencję Naukowo-Branżową Rynek Nieruchomości – aspekty prawne i ekonomiczne (6-7 grudnia 2018 r.) na prośbę uczestników został wydłużony do 30 września 2018 r. Szczegółowe informacje o konferencji znajdą Państwo na stronie internetowej http://realestate.umcs.pl/index.php/pl/  oraz w załączniku.

Ośrodek Mediacji przy OIRP w Bydgoszczy zaprasza na wakacyjny  kurs z mediacji "Zostań mediatorem".

Cel szkolenia: przygotowanie uczestników do pełnienia roli mediatora poprzez zdobycie wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności z zakresu mediacji a w szczególności umiejętności rozumienia i rozwiązywania konfliktów, skutecznej komunikacji i negocjacji. Uzyskany certyfikat uprawnia do wpisu na listę mediatora sądowego.

Termin szkolenia:  27,28,29 lipiec 11,12,13 sierpień 2018 r. piątki od godź. 13.00- 19.00, soboty, niedziele od 9.00-16.00

Uprzejmie informujemy, że Międzynarodowa Unia Adwokatów UIA, której Krajowa Izba Radców Prawnych jest członkiem w najbliższym czasie zorganizuje dwa wydarzenia kierowane do prawników:

1. Seminarium nt. prawa mody pt. „The evolution of fashion from past heritage towards the digital future - intellectual property, contractual and corporate issues”, które odbędzie się w dniach 13-14 września 2018 r. w Mediolanie,

2. Szkolenie z zakresu zarządzania kancelarią pt. „Leadership and Management of a Law Form; Delivering Excellent Client Service Cost-effectively”, które odbędzie się w dniach 20-21 września 2018 r. w Londynie.

W imieniu organizatorów ogólnopolskiej konferencji pt. „Alternatywne sposoby rozwiązywania sporów (ang. ADR) – wymiar prawny, ekonomiczny i międzynarodowy” , która odbędzie się w Krakowie w dniach 27-28 września 2018 r., serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji. Możliwość zgłoszenia oraz dane o wydarzeniu dostępne są pod adresem: