Szkolenia organizowane przez podmioty zewnętrzne

W załączeniu publikujemy zaproszenie na konferencję pt. „Prawa kobiet – perspektywa prawna osób wykonujących zawody prawnicze”, organizowaną przez Komisję Praw Człowieka Krajowej Rady Radców Prawnych, która odbędzie się w dniu 16 listopada br. w Warszawie (w siedzibie Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie).

Rejestracja na konferencje możliwa jest jedynie  poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny pod adresem: www.konferencjaprawkobiet.kirp.pl

Dodatkowe informacje

 • Data rozpoczęcia piątek, 16 listopad 2018
 • Miejsce Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie

Dziennik gospodarczy Puls Biznesu zaprasza do wzięcia udziału w warsztatach ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI DLA PRAWNIKÓW, które odbędą się 24–25 stycznia 2019 w Warszawie.

Specjalnie z myślą o prawnikach stworzyliśmy unikatowe warsztaty, podczas których starannie dobrani prelegenci (prawnik + project manager) przekażą uczestnikom wiedzę, jak dział prawny może aktywnie uczestniczyć w dużych projektach biznesowych.

Dodatkowe informacje

 • Data rozpoczęcia czwartek, 24 styczeń 2019
 • Data zakończenia piątek, 25 styczeń 2019
 • Miejsce Warszawa

Zapraszamy do uczestnictwa w X Jubileuszowym Kongresie Prawa Upadłościowego i Restrukturyzacyjnego INSO 2018, który odbędzie się w dniu 09.11.2018 r. (piątek) w Sali Pod Kopułą w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii w Warszawie, przy pl. Trzech Krzyży 3/5. Informujemy jednocześnie o możliwości zdobycia w ten sposób punktów do doskonalenia zawodowego radców prawnych.

Dodatkowe informacje

 • Data rozpoczęcia piątek, 09 listopad 2018
 • Miejsce Sala Pod Kopułą w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii w Warszawie, pl. Trzech Krzyży 3/5

Informujemy, że 12 listopada 2018 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, ul. Kopcińskiego 8/12, w Sali Rady Wydziału (0.14) odbędzie się 137. konferencja podatkowa "Podatek od towarów i usług – podstawowe problemy", organizowana przez Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych UŁ.

W załęczeniu publikujemy formularz zgłoszeniowy oraz program konferencji.

Dodatkowe informacje

 • Data rozpoczęcia poniedziałek, 12 listopad 2018
 • Miejsce Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, ul. Kopcińskiego 8/12, Sala Rady Wydziału (0.14)

W imieniu organizatora Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie serdecznie zapraszamy na panel dyskusyjny: “Prawnik w mediach społecznościowych”, który odbędzie się w dniu 19 października 2018 roku o godzinie 15.00, w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie, przy Al. Racławickich 8.

Panel poświęcony będzie zagadnieniu wizerunku prawników – w tym wizerunku w social mediach, reguł jakim prawnicy podlegają w zakresie tworzenia swojego profilu na portalach społecznościowych w kontekście obowiązujących zasad etyki zawodowej, jak również przedstawianiu siebie od strony swoich pasji, czy też drugiej profesji.

Dodatkowe informacje

 • Data rozpoczęcia piątek, 19 październik 2018
 • Miejsce Siedziba Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie przy Al. Racławickich 8

Przypominamy, że informacje dotyczące szkoleń ogólnopolskich dla radców prawnych organizowanych przez Krajową Izbę Radców Prawnych znajdują się na stronie pod adresem: http://szkolenia.kirp.pl.

W imieniu Komisji Prawniczej Polskiej Akademii Umiejętności zapraszamy na Konferencję Naukową „70 lat Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka ONZ" organizowaną wspólnie z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, która została objęta honorowym patronem Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Dziekana Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Konferencja odbędzie się 12 października 2018 r. w siedzibie Polskiej Akademii Umiejętności przy ul. Sławkowskiej 17 w Krakowie.

Dodatkowe informacje

 • Data rozpoczęcia piątek, 12 październik 2018
 • Miejsce Polska Akademia Umiejętności, ul. Sławkowska 17, Kraków

W załączeniu publikujemy informację o konferencji organizowanej przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Sędziów Sądów Administracyjnych pt.  "Aktywizm sędziowski - obowiązek czy nadużycie", która odbędzie się w dniu 12 października br. w Warszawie. Chętni do udziału w konferencji proszeni są o zgłaszanie się bezpośrednio do organizatorów.

Dodatkowe informacje

 • Data rozpoczęcia piątek, 12 październik 2018
 • Miejsce Centrum Konferencyjne Kopernik w Warszawie

W dniach 5-6 października Fundacja Wyszehradzka organizuje międzynarodowe wydarzenie "Forum Prawo dla Rozwoju", które dotyczyć będzie bezpieczeństwa, rozwoju i stabilności regionu "Trójmorza". Szczegóły publikujemy poniżej oraz w załączeniu.

W imieniu Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku oraz Katedry Prawa Międzynarodowego Publicznego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego chcielibyśmy zaprosić na seminarium naukowe pt. "25-lecie ratyfikacji Europejskiej Konwencji Praw Człowieka przez Polskę", które odbędzie się w dniu 11 września o godz. 17:00 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego (Audytorium C). Udział w seminarium jest bezpłatny oraz nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Dodatkowe informacje

 • Data rozpoczęcia wtorek, 11 wrzesień 2018
 • Miejsce Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego (Audytorium C)
Strona 1 z 2