piątek, 05 październik 2018 16:41

Sukcesy reprezentantów OIRP w Lublinie na XXIX Ogólnopolskiej Spartakiadzie Prawników Opole 2018

Po sukcesie ubiegłorocznej Spartakiady Prawników zorganizowanej przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Lublinie liczne grono naszych koleżanek i kolegów postanowiła podtrzymać sportowe zainteresowania i wzięła udział w dniach 12-16 września 2018 r. w XXIX Ogólnopolskiej Spartakiadzie Prawników Opole 2018. Wyjazd został poprzedzony bez mała całorocznymi przygotowaniami, bez których, w szczególności w dyscyplinach drużynowych, nie sposób liczyć na sukcesy. 

Tegoroczna Spartakiada, wzorem lat ubiegłych, oferowała szeroki wachlarz dyscyplin indywidualnych i drużynowych, co w sumie przekładało się na ok. 70 konkurencji z dodatkowym podziałem na dwie lub trzy kategorie wiekowe. Podkreślić także należy, iż przedstawiciele samorządu radców prawnych stanowili najliczniejszą grupę uczestników Spartakiady (239 osób na ok. 600 uczestników). 

Pomimo, że walka o medale okupiona była niejednokrotnie bólem oraz wieloma wyrzeczeniami, to wesoła i miła atmosfera panująca podczas tych zawodów łagodziła wspomniane dolegliwości. Na podstawie relacji uczestników tegorocznej Spartakiady należy stwierdzić, że Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i w pełni zrealizowali założony przez siebie cel jakim była integracja środowisk prawniczych z terenu całego kraju. Nie sposób jednak nie wspomnieć, iż przedstawiciele naszej Izby niejednokrotnie spotykali się z wyrazami uznania za wspaniałą organizację i atmosferę podczas Spartakiady w 2017 roku. 

W duchu sportowej walki i rywalizacji fair play reprezentanci naszej Izby zostali wyróżnieni medalami w następujących konkurencjach:

  1. drużyna piłki nożnej OIRP Lublin – III miejsce - Łukasz Bańkowski, Sławomir Bereza, Miłosz Borowiecki, Dariusz Kowalski, Patryk Łysakowski, Mateusz Sulej, Robert Wąsiewicz, Dawid Wicha, Michał Wasil, Gabriel Wlaź, Michał Piłat,
  2. pływanie mężczyzn - Krzysztof Adamski – I miejsce na 200m stylem dowolnym i I miejsce na 50m stylem klasycznym.
  3. pływanie mężczyzn - Marcin Andrzejewicz – I miejsce na 50m stylem dowolnym, II miejsce na 200m stylem dowolnym, I miejsce na 50m stylem klasycznym, I miejsce na 50m stylem motylkowym, II miejsce na 200m stylem zmiennym, II miejsce w sztafecie 4x50m stylem dowolnym,
  4. pływanie mężczyzn - Jarosław Cierniak – II miejsce w sztafecie 4x50m stylem dowolnym.
  5. pływanie kobiet - Agnieszka Lech - II miejsce na 50m stylem dowolnym, I miejsce na 200m stylem dowolnym, I miejsce na 50m stylem grzbietowym, III miejsce na 50m stylem klasycznym, I miejsce na 50m stylem motylkowym, II miejsce w sztafecie 4x50m stylem dowolnym.
  6. lekkoatletyka - Oliwia Wójcik – III miejsce w biegu na 60m
  7. lekkoatletyka - Paweł Wójcik – II miejsce w biegu na 200m, II miejsce w biegu na 400m, II miejsce w biegu na 800m, II miejsce w biegu na 3000m,
  8. lekkoatletyka - Krzysztof Adamski – II miejsce w biegu na 200m,
  9. lekkoatletyka - Dawid Wicha – III miejsce w biegu na 400m,
  10. lekkoatletyka – II miejsce sztafety 4x100m (Michał Wasil, Marcin Andrzejewicz, Dawid Wicha, Patryk Łysakowski),
  11. tenis ziemny – Marzena Kucharska-Derwisz – II miejsce w deblu i III miejsce w singlu, 
  12. tenis ziemny – Iwona Bargenda - II miejsce w singlu, III miejsce w deblu, III miejsce w mikście. 
  13. pompki - Paweł Wójcik – I miejsce,
  14. pompki - Michał Wasil – III miejsce,
  15. pompki - Wioletta Pytka – II miejsce,
  16. armwrstling - Wioletta Pytka – III miejsce
  17. przeciąganie liny - Dorota Sławińska – II miejsce.

 

Czytany 161 razy