Wydarzenia kulturalne i sportowe

Okręgowa Izba Radców w Lublinie informuje, że w dniach 24-25 listopada 2018 r. w Lublinie odbędzie się V Otwarty Halowy Turniej Prawników w Tenisie. Turniej jest przeznaczony dla zawodów stricte prawniczych, a także aplikantów wszystkich profesji prawniczych. Wydarzenie zostało objęte patronatem Dziekana Okręgowej Izby Radców Prawnych.

• Data rozpoczęcia sobota, 24 listopad 2018
  • Data zakończenia niedziela, 25 listopad 2018

Po sukcesie ubiegłorocznej Spartakiady Prawników zorganizowanej przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Lublinie liczne grono naszych koleżanek i kolegów postanowiła podtrzymać sportowe zainteresowania i wzięła udział w dniach 12-16 września 2018 r. w XXIX Ogólnopolskiej Spartakiadzie Prawników Opole 2018. Wyjazd został poprzedzony bez mała całorocznymi przygotowaniami, bez których, w szczególności w dyscyplinach drużynowych, nie sposób liczyć na sukcesy.

Tegoroczna Spartakiada, wzorem lat ubiegłych, oferowała szeroki wachlarz dyscyplin indywidualnych i drużynowych, co w sumie przekładało się na ok. 70 konkurencji z dodatkowym podziałem na dwie lub trzy kategorie wiekowe. Podkreślić także należy, iż przedstawiciele samorządu radców prawnych stanowili najliczniejszą grupę uczestników Spartakiady (239 osób na ok. 600 uczestników).

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na Ogólnopolską Pielgrzymkę Prawników na Jasną Górę w dniach 5-6 października br. Wyjazd 5 października, zbiórka ul. Prusa 8 (przy PZMot) ok 8.45, o 9.00 wyjazd. Z Lublina jedziemy do pięknego sanktuarium Karmelitów w Czernej (k. Krakowa) – przewidziane jest zwiedzanie i obiad, następnie jedziemy do Częstochowy na nocleg.  Program pobytu w sobotę, zamieszczony  jest na plakacie.  Ok. 15.00 wstępujemy na obiad i wracamy do Lublina na ok. 21.00.

W roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę Prezes Rady Ministrów Pan Mateusz Morawiecki ma zaszczyć zaprosić wszystkich mieszkańców województwa lubelskiego na Pierwsze Ogólnopolskie Święto – wdzięczni Polskiej Wsi.

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 23 września 2018 roku w Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy. Rozpoczęcie o godz. 12.00. W programie: Msza święta, wyróżnienia dla rolników i Kół Gospodyń Wiejskich, podziękowanie za plony, występy zespołów ludowych , piknik rodzinny oraz występ zespołu Zakopower.

• Data rozpoczęcia niedziela, 23 wrzesień 2018
  • Miejsce Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy

Informujemy, że wyjazd autokaru na Spartakiadę Prawników do Opola odbędzie się w środę (12 września) o godz. 13:30 ze stacji Orlen obok Selgrosa. Powrót w nocy z soboty na niedzielę - godzina zostanie ustalona w drodze do Opola.

Okręgowa Rada Adwokacka w Rzeszowie oraz Klub Rowerowy Adwokatury Polskiej mają zaszczyt zaprosić wszystkich Adwokatów i Aplikantów Adwokackich oraz innych przedstawicieli zawodów prawniczych wraz z bliskimi na I Mistrzostwa MTB Prawników o Puchar Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Rzeszowie, które odbędą się w miejscowości Lubenia w ramach Dakar Toyota MTB Lubenia w dniu 9 września 2018 roku. Szczegółowe informacje publikujemy w załączeniu.

• Data rozpoczęcia piątek, 28 wrzesień 2018
  • Miejsce Lubenia

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Łodzi i Krajowa Izba Radców Prawnych organizują V Mistrzostwa Polski Radców Prawnych i Aplikantów w Biegu na 10 km. Trasa Biegu przebiega tuż obok najciekawszych miejsc w Łodzi, w tym zabytkowej siedziby Naszej Izby (do której zwiedzenia wszystkich uczestników zapraszamy), Białej Fabryki, Skansenu, Pałacu Herbsta i Szkoły Filmowej. Impreza odbędzie się w dniu 25 sierpnia 2018 roku w Łodzi w ramach VIII Biegu Fabrykanta.

• Data rozpoczęcia sobota, 25 sierpień 2018
  • Miejsce Łódź

Krajowa Rada Radców Prawnych – Komisja Integracji organizuje: XVII Ogólnopolskie Mistrzostwa Radców Prawnych i Aplikantów w tenisie Ze względu na problemy organizacyjne na terenie kortów Sopot Tenis Klubu rozgrywki odbywać się będą na kortach Arki Gdynia. Impreza odbędzie się w dniach 23–25 sierpnia 2018 r. Gdynia/Sopot

• Data rozpoczęcia czwartek, 23 sierpień 2018
  • Data zakończenia sobota, 25 sierpień 2018
  • Miejsce Gdynia/Sopot

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Lublinie informuje, że organizuje autokarowy wyjazd dla członków Izby, którzy zamierzają wziąć udział w XXIX Ogólnopolskiej Spartakiadzie Prawników w Opolu, która odbędzie się w dniach od 12 do 16 września 2018 r. Zapisy przyjmuje Pan Andrzej Kozak tel. 81 444-71- 00, tel. kom. 725 - 201- 401.

Jednocześnie przypominamy, że termin zgłoszeń do udziału w Spartakiadzie wraz z uiszczeniem opłaty upływa z dniem 31 lipca 2018 r., informacje na stronie internetowej Spartakiady. O zakwalifikowaniu na wyjazd decyduje uiszczenie opłaty za udział w Spartakiadzie i kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc ograniczona.

piątek, 06 lipiec 2018 09:08

6 lipca - Dzień Radcy Prawnego

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Lublinie już 30 czerwca br. obchodziła Dzień Radcy Prawnego na zielonych błoniach przy boiskach treningowych Stadionu Arena w Lublinie.Na piknik przybyli radcowie prawni i aplikanci z rodzinami oraz zaproszeni goście, prawnicy z okręgu lubelskiego, w tym prokuratorzy, sędziowie, pracownicy naukowi UMCS. Jak co roku piknik rozpoczął mecz piłkarski pomiędzy reprezentacją lubelskich sędziów i prokuratorów, a drużyną radców prawnych i pracowników naukowych Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie, który zakończyć się wynikiem 2:1 dla radców prawnych i pracowników naukowych UMCS. W trakcie meczu organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych, którzy spędzali czas pod opieką lubelskich animatorów, uczestnicząc w zabawach i konkursach przygotowanych specjalnie dla nich.