Wydarzenia kulturalne i sportowe

W dniach 24-25 listopada 2018r. na kortach Lubelskiego Klubu Tenisowego przy Al. Zygmuntowskich 4 odbył się V Otwarty Halowy Turniej Prawników w Tenisie, zorganizowany pod patronatem Dziekana Rady OIRP w Lublinie oraz Dziekana ORA w Lublinie przy wsparciu finansowym obu Izb. Ze strony naszej Izby zawody uroczyście otworzyła i wsparła startujących ciepłym słowem Pani Wicedziekan  Anna Fermus – Bobowiec. Założeniem turnieju była integracja środowiska prawniczego, chwila wytchnienia od zawodowych obowiązków i dobra sportowa zabawa. Założenie to zostało zrealizowane w pełni. Dla startujących niemniej ważne okazały się wyniki, o czym świadczy zacięty przebieg wielu spotkań. Na kortach były reprezentowane następujące zawody prawnicze: zawód adwokata, prokuratora, sędziego, referendarza sądowego i oczywiście radcy prawnego. Względy zdrowotne sprawiły, że barw naszej korporacji dzielnie bronili tylko kol. Anna Arciszewska i Marek Duszyński.

Radcy prawni, aplikanci oraz pracownicy OIRP w Lublinie mogą korzystać bez ograniczeń z siłowni oraz ze wszystkich zajęć fitness za jedyne 79 zł (karnet na 1 miesiąc) lub 199 zł (karnet na 3 miesiące). Zachęcamy do skorzystania z promocji.

W imieniu Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka publikujemy poniżej informację o wydarzeniach i uroczystościach organizowanych w ramach 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, które będą miały miejsce w Lublinie w dniach 10-11 listopada 2018 roku.

W dniach 24-25 listopada 2018 r. rozgrywamy V Otwarty Halowy Turnieju Prawników w Tenisie. Spotykamy się w sobotę o g. 14 na terenie Lubelskiego Klubu Sportowego przy Al. Zygmuntowskich 4 w Lublinie. Turniej jest przeznaczony dla zawodów stricte prawniczych tj. radców prawnych, adwokatów, sędziów, prokuratorów, komorników, notariuszy, asesorów, referendarzy, a także aplikantów wszystkich profesji prawniczych z terenu całego Kraju.

Zawody wpisały się na stałe w kalendarz wydarzeń sportowych naszej Izby, jest to ich piąta halowa odsłona, są cyklicznie rozgrywane pod patronatem Dziekana Rady OIRP w Lublinie oraz Dziekana ORA w Lublinie, przy wsparciu finansowym obu Izb. Celem turnieju jest popularyzacja tej pięknej dyscypliny sportu, wyłonienie najlepszych tenisistów wśród uczestników, a także sportowa rywalizacja i okazja do towarzyskiego spotkania oraz integracji prawników wielu profesji.

Dodatkowe informacje

  • Data rozpoczęcia sobota, 24 listopad 2018
  • Data zakończenia niedziela, 25 listopad 2018
  • Miejsce Lubelski Klub Sportowy przy Al. Zygmuntowskich 4 w Lublinie
poniedziałek, 29 październik 2018 15:14

Karnawałowy Bal Radców Prawnych 2019

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Lublinie ma przyjemność poinformować, że w dniu 2 lutego 2019 r. odbędzie się już trzeci Karnawałowy Bal Radców Prawnych Naszej Izby.

Miejscem organizacji balu, jak w latach ubiegłych, będzie Restauracja Etiuda.

Niniejszy komunikat ma charakter wstępny. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia zostaną przekazane w terminie późniejszym.

W imieniu Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku zapraszamy do udziału w III Mistrzostwach Polski Radców Prawnych i Aplikantów  Radcowskich w Biegach Terenowych.

Zawody odbędą się 16 lutego 2019 r. w przepięknych lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w ramach znanej w całej Polsce imprezy biegowej Trójmiejski Ultra Trail (TUT).

Szczegółowe informacje znajdują się w załączonym komunikacie.

Okręgowa Izba Radców w Lublinie informuje, że w dniach 24-25 listopada 2018 r. w Lublinie odbędzie się V Otwarty Halowy Turniej Prawników w Tenisie. Turniej jest przeznaczony dla zawodów stricte prawniczych, a także aplikantów wszystkich profesji prawniczych. Wydarzenie zostało objęte patronatem Dziekana Okręgowej Izby Radców Prawnych.

Dodatkowe informacje

  • Data rozpoczęcia sobota, 24 listopad 2018
  • Data zakończenia niedziela, 25 listopad 2018

Po sukcesie ubiegłorocznej Spartakiady Prawników zorganizowanej przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Lublinie liczne grono naszych koleżanek i kolegów postanowiła podtrzymać sportowe zainteresowania i wzięła udział w dniach 12-16 września 2018 r. w XXIX Ogólnopolskiej Spartakiadzie Prawników Opole 2018. Wyjazd został poprzedzony bez mała całorocznymi przygotowaniami, bez których, w szczególności w dyscyplinach drużynowych, nie sposób liczyć na sukcesy. 

Tegoroczna Spartakiada, wzorem lat ubiegłych, oferowała szeroki wachlarz dyscyplin indywidualnych i drużynowych, co w sumie przekładało się na ok. 70 konkurencji z dodatkowym podziałem na dwie lub trzy kategorie wiekowe. Podkreślić także należy, iż przedstawiciele samorządu radców prawnych stanowili najliczniejszą grupę uczestników Spartakiady (239 osób na ok. 600 uczestników). 

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na Ogólnopolską Pielgrzymkę Prawników na Jasną Górę w dniach 5-6 października br. Wyjazd 5 października, zbiórka ul. Prusa 8 (przy PZMot) ok 8.45, o 9.00 wyjazd. Z Lublina jedziemy do pięknego sanktuarium Karmelitów w Czernej (k. Krakowa) – przewidziane jest zwiedzanie i obiad, następnie jedziemy do Częstochowy na nocleg.  Program pobytu w sobotę, zamieszczony  jest na plakacie.  Ok. 15.00 wstępujemy na obiad i wracamy do Lublina na ok. 21.00.

W roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę Prezes Rady Ministrów Pan Mateusz Morawiecki ma zaszczyć zaprosić wszystkich mieszkańców województwa lubelskiego na Pierwsze Ogólnopolskie Święto – wdzięczni Polskiej Wsi.

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 23 września 2018 roku w Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy. Rozpoczęcie o godz. 12.00. W programie: Msza święta, wyróżnienia dla rolników i Kół Gospodyń Wiejskich, podziękowanie za plony, występy zespołów ludowych , piknik rodzinny oraz występ zespołu Zakopower.

Dodatkowe informacje

  • Data rozpoczęcia niedziela, 23 wrzesień 2018
  • Miejsce Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy
Strona 1 z 8