środa, 18 październik 2017 12:27

Lubelszczyzna dla Syrii

Na ręce Pana Dziekana spłynęły podziękowania za udział przedstawiciela władz Okręgowej Izby Radców Prawnych w uroczystości podpisania deklaracji Lubelszczyzna dla Syrii.

Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem zarówno w województwie, jak i całym kraju. Wyrazy uznania za podjęte dzieło przesłała m. in. siostra Brygida Maniurka ze Zgromadzenia Franciszkanek Misjonarek Maryi, która sprawuje posługę w Aleppo. W jej liście zawiera się krótki, aczkolwiek wyraźny przekaz, który towarzyszy osobom zaangażowanym w akcję "Lubelszczyzna dla Syrii".

..Tyle jeszcze rodzin mieszka w nieludzkich warunkach śpi w ogrodzie miejskim, a lato się kończy i za niedługo będzie bardzo zimno, W Aleppo temperatura spada nawet poniżej 0 stopni Całe rodziny mieszkają na stacjach benzynowych. Wiele rodzin po kilka naraz gnieździ się w małych mieszkankach

Ta dramatyczna sytuacja domaga się od nas dalszych praktycznych działań. Przesyłając kopię Deklaracji podpisanej w dniu 18 września 2017 r, proszę o podjęcie akcji w Pana środowisku. Do dyspozycji są puszki i skarbony do prowadzenia zbiórki pieniężnej oraz plakaty informacyjne. Szczegóły akcji dostępne są również na stronie internetowej www.lubelszczyznadlasyrii.pl. Pieniądze można również wpłacać bezpośrednio na konto bankowe organizatora - Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie 63 1020 4900 0000 8502 3055 5762 z dopiskiem Lubelszczyzna dla Syrii, a także wysyłając wiadomość sms o treści RATUJE pod numer 72405.

Czytany 283 razy Ostatnio zmieniany środa, 18 październik 2017 13:11