Działalność charytatywna i Pro bono

Fundacja Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie „Znam Prawo” podpisała kolejne porozumienie o współpracy. Do grona partnerów dołączyło XIX Liceum Ogólnokształcące im. Marii i Jerzego Kuncewiczów w Lublinie, mające swoją siedzibę przy ul. Ignacego Rzeckiego 10.

Strony partnerstwa zadeklarowały gotowość wspierania i rozwijania współpracy w zakresie poszerzania i pogłębianie wiedzy o prawie uczniów, zwiększania świadomości prawnej dzieci i młodzieży oraz kształtowanie postaw szacunku do prawa.

poniedziałek, 09 kwiecień 2018 08:06

Apel o pomoc bezdomnym psom

W załączeniu publikujemy apel dot. doraźnej pomocy bezdomnym psom, podopiecznym stowarzyszenia z siedzibą w Chełmie. 

Z ogromną przyjemnością informujemy, że radca prawny OIRP w Lublinie Piotr Skubiszewski został laureatem X edycji konkursu "Kryształowe Serce Radcy Prawnego". Mecenas Skubiszewski zaangażowany jest w działalność fundacji niosącej pomoc rehabilitacyjną i lekarską oraz działającą na rzecz dzieci niepełnosprawnych.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku potrwa od 19 do 25 lutego, to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Stało się tak na mocy ustawy z 2003 roku, która wskazała na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań podejmowanych na rzecz poprawy ich położenia.

Poniżej publikujemy informację na temat Fundacji Radców Prawnych Subsidio Venire oraz możliwości przekazania 1% podatku.

W poniedziałek 11 grudnia br. odbyła się w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego aukcja XXV Akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”.

W aukcji uczestniczyła mec. Irena Kopiec członek Prezydium Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie, która w imieniu Rady wylicytowała piękny obraz Maki, zaś OIRP w Lublinie przekaże na rzecz akcji 220 paczek kakao. Obraz na rzecz akcji przekazała Pani Anna Augustyniak Sekretarz Województwa Lubelskiego, jego autorem jest I. Kwiatkowska.

Krajowa Rada Radców Prawnych ogłasza X edycję konkursu „Kryształowe Serce Radcy Prawnego”. Zgłoszenia należy przesyłać do Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie do dn. 10 stycznia 2018 r. Uroczysta gala z udziałem laureatów odbędzie się w piątek, 16 marca 2018 roku w Warszawie.

środa, 18 październik 2017 12:27

Lubelszczyzna dla Syrii

Na ręce Pana Dziekana spłynęły podziękowania za udział przedstawiciela władz Okręgowej Izby Radców Prawnych w uroczystości podpisania deklaracji Lubelszczyzna dla Syrii.

Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem zarówno w województwie, jak i całym kraju. Wyrazy uznania za podjęte dzieło przesłała m. in. siostra Brygida Maniurka ze Zgromadzenia Franciszkanek Misjonarek Maryi, która sprawuje posługę w Aleppo. W jej liście zawiera się krótki, aczkolwiek wyraźny przekaz, który towarzyszy osobom zaangażowanym w akcję "Lubelszczyzna dla Syrii".

poniedziałek, 05 czerwiec 2017 14:49

Zajęcia w ramach III edycji Tygodnia Konstytucyjnego

W ramach III edycji Tygodnia Konstytucyjnego organizowanego przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy r.pr. Magdalena Mróz przeprowadziła zajęcia z klasą IIa Gimnazjum nr 19 w Lublinie.

Szanowni Państwo, Drodzy Koleżanki i Koledzy,

Uprzejmie prosimy Was o wspieranie Fundacji Radców Prawnych Subsidio Venire. Nasza wspólna Fundacja, zgodnie ze swoją nazwą, przychodzi z pomocą radcom prawnym i członkom ich rodzin, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej. Wypadek lub niespodziewana choroba powodują niekiedy potrzebę nagłego pokrycia wysokich kosztów leczenia lub rehabilitacji. Wtedy nasza Fundacja pomaga szybko znaleźć potrzebne środki.

W ubiegłych latach udało nam się między innymi wspomóc naszą koleżankę dotkniętą chorobą nowotworową oraz kolegę, którego kilkuletnia córka zmagała się z ciężką przewlekłą chorobą. Cieszymy się, że mogliśmy przyjść z pomocą na czas wtedy, kiedy ta pomoc okazała się konieczna. W minionym roku przekazaliśmy wsparcie na rzecz czterech osób na łączną kwotę 19.500 zł.

Strona 1 z 3