Działalność charytatywna i Pro bono

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wakacyjnej wojewódzkiej akcji honorowego oddawania krwi. Zbiórka krwi odbędzie się w środę, 22 sierpnia 2018 roku w godzinach 8.30-14.00, w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie (ul. Spokojna 4). Udział w zbiórce krwi może wziąć każdy pełnoletni mieszkaniec województwa lubelskiego. Wszystkich chętnych wraz z dokumentem tożsamości zapraszamy do honorowego oddawania krwi w siedzibie Urzędu.

• Data rozpoczęcia środa, 22 sierpień 2018
  • Miejsce Sala Kolumnowa Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie ul. Spokojna 4
poniedziałek, 02 lipiec 2018 09:54

Ratujemy nóżkę Zosi - prośba o wsparcie

Zwracamy się do Państwa – Radców prawnych i Aplikantów, jak również Waszych Przyjaciół i Znajomych o wsparcie zbiórki pieniężnej na leczenie Zosi Czernieckiej – córki naszego kolegi radcy prawnego Przemysława Czernieckiego i wnuczki SSO w Olsztynie w stanie spoczynku Romualda Czernieckiego – wieloletniego wykładowcy na aplikacji radcowskiej.

U dwuletniej Zosi zdiagnozowano chorobę stawu rzekomego kości piszczelowej, co powoduje, że piszczele się wyginają i nóżki dziecka łamią się. Dziewczynka nie chodzi, ale jest bardzo pogodnym i uśmiechniętym dzieckiem. Leczona była w Otwocku oraz w Poznaniu, jednakże nie znaleziono w tych placówkach metody, która mogłaby przywrócić dziecku sprawność. Szansą na postawienie Zosi „na nogi” jest operacja nóżki u dr Paleya w St. Mary's Medical Center w Stanach Zjednoczonych.

Fundacja Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie „Znam Prawo” podpisała kolejne porozumienie o współpracy. Do grona partnerów dołączyło XIX Liceum Ogólnokształcące im. Marii i Jerzego Kuncewiczów w Lublinie, mające swoją siedzibę przy ul. Ignacego Rzeckiego 10.

Strony partnerstwa zadeklarowały gotowość wspierania i rozwijania współpracy w zakresie poszerzania i pogłębianie wiedzy o prawie uczniów, zwiększania świadomości prawnej dzieci i młodzieży oraz kształtowanie postaw szacunku do prawa.

poniedziałek, 09 kwiecień 2018 08:06

Apel o pomoc bezdomnym psom

W załączeniu publikujemy apel dot. doraźnej pomocy bezdomnym psom, podopiecznym stowarzyszenia z siedzibą w Chełmie.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że radca prawny OIRP w Lublinie Piotr Skubiszewski został laureatem X edycji konkursu "Kryształowe Serce Radcy Prawnego". Mecenas Skubiszewski zaangażowany jest w działalność fundacji niosącej pomoc rehabilitacyjną i lekarską oraz działającą na rzecz dzieci niepełnosprawnych.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku potrwa od 19 do 25 lutego, to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Stało się tak na mocy ustawy z 2003 roku, która wskazała na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań podejmowanych na rzecz poprawy ich położenia.

Poniżej publikujemy informację na temat Fundacji Radców Prawnych Subsidio Venire oraz możliwości przekazania 1% podatku.

W poniedziałek 11 grudnia br. odbyła się w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego aukcja XXV Akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”.

W aukcji uczestniczyła mec. Irena Kopiec członek Prezydium Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie, która w imieniu Rady wylicytowała piękny obraz Maki, zaś OIRP w Lublinie przekaże na rzecz akcji 220 paczek kakao. Obraz na rzecz akcji przekazała Pani Anna Augustyniak Sekretarz Województwa Lubelskiego, jego autorem jest I. Kwiatkowska.

Krajowa Rada Radców Prawnych ogłasza X edycję konkursu „Kryształowe Serce Radcy Prawnego”. Zgłoszenia należy przesyłać do Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie do dn. 10 stycznia 2018 r. Uroczysta gala z udziałem laureatów odbędzie się w piątek, 16 marca 2018 roku w Warszawie.

środa, 18 październik 2017 12:27

Lubelszczyzna dla Syrii

Na ręce Pana Dziekana spłynęły podziękowania za udział przedstawiciela władz Okręgowej Izby Radców Prawnych w uroczystości podpisania deklaracji Lubelszczyzna dla Syrii.

Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem zarówno w województwie, jak i całym kraju. Wyrazy uznania za podjęte dzieło przesłała m. in. siostra Brygida Maniurka ze Zgromadzenia Franciszkanek Misjonarek Maryi, która sprawuje posługę w Aleppo. W jej liście zawiera się krótki, aczkolwiek wyraźny przekaz, który towarzyszy osobom zaangażowanym w akcję "Lubelszczyzna dla Syrii".