poniedziałek, 09 październik 2017 11:15

Zgłoszenia do udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej [2018]

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że OIRP w Lublinie rozpoczyna nabór zgłoszeń radców prawnych w celu realizowania zadań z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej. Deklaracje udzielania przez radców prawnych nieodpłatnej pomocy prawnej w roku 2018 przyjmowane będą od dnia 9 października do 23 października 2017 r. (liczy się data wpływu deklaracji do OIRP).

OIRP w Lublinie informuje jednocześnie, że wyznaczonym do udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej i zastępcą wyznaczonego nie może być radca prawny:

  1. karany dyscyplinarnie – do czasu zatarcia skazania;
  2. z którym umowa o udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej, została rozwiązana z przyczyn dotyczących radcy prawnego;
  3. który nie dopełnił obowiązku zawodowego radcy prawnego w zakresie doskonalenia zawodowego w ostatnim cyklu szkoleniowym;
  4. który zalega z opłatami z tytułu składek członkowskich w dniu składania deklaracji.

Deklaracje składać można:

  1. w formie teleinformatycznej za pośrednictwem dedykowanego formularza dostępnego TUTAJ
  2. lub w formie papierowej na druku „Deklaracji udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej” dostępnym do pobrania poniżej (skan deklaracji należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą na adres OIRP).

Informujemy, że trwają prace legislacyjne nad zmianą projektu ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej co w przypadku jej uchwalenia i wejścia w życie w tym roku zrodzić może zmiany w organizacji NPP.

Czytany 1269 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 09 październik 2017 19:06