Komunikaty dla radców prawnych

W związku z koniecznością rozszerzenia Zespołu Wizytatorów Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie osoby zainteresowane działalnością w zespole spełniające wymogi § 2 uchwały Nr 112/VII/2010 Krajowej Rady Radców Prawnych z dnia 30 stycznia 2010 r. Regulamin zakresu i trybu działania oraz zasad wynagradzania wizytatorów, stanowiącej załącznik do uchwały Nr 164/X/2018 Prezydium Krajowej Rady Radców Prawnych z dnia 18 stycznia 2018 r. w sprawie ogłoszenia tekstu jednolitego Regulaminu zakresu i trybu działania oraz zasad wynagradzania wizytatorów, prosimy o zgłaszanie się do Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie drogą mailową albo poprzez złożenie stosownego pisma do dnia 15 stycznia 2019 r. 

poniedziałek, 03 grudzień 2018 15:57

LEX na specjalnych warunkach dla radców prawnych

Małe kancelarie radcowskie - 1- i 2-osobowe już teraz i aż do końca 2019 roku mogą korzystać z najnowszej oferty wydawnictwa Wolters Kluwer Polska na preferencyjnych warunkach. Przede wszystkim z produktu LEX Kancelaria Prawna, który jest kompleksowym narzędziem wspierającym pracę kancelarii.

Komisja do przeprowadzenia losowania radców prawnych udzielających nieodpłatnej pomocy prawnej w dniu 14 listopada 2018 r. dokonała losowania radców prawnych oraz ich zastępców, którzy będą świadczyć nieodpłatną pomoc prawną. W załączeniu publikujemy wyciąg z protokołu Komisji zatwierdzony przez Radę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie w dniu 19.11.2018 r.

Informujemy, że do piątku 26 października radcowie prawni mający nie więcej niż 5 lat doświadczenia zawodowego mogą jeszcze składać podania do udziału w ostatniej czwartej turze międzynarodowej wymiany prawników.

Link do szczegółowej informacji oraz formularza rejestracyjnego dostępny jest na stronie KIRP: http://kirp.pl/miedzynarodowa-wymiana-prawnikow-rekrutacja-do-czwartej-tury-programu/

Informujemy, że w Ekstranecie dla radców prawnych OIRP w Lublinie udostępniona została wewnętrzna procedura w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.

Uprzejmie informujemy, że OIRP w Lublinie rozpoczyna nabór zgłoszeń radców prawnych w celu realizowania zadań z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej. Deklaracje udzielania przez radców prawnych nieodpłatnej pomocy prawnej w roku 2019 przyjmowane będą od dnia 8 października do 22 października 2018 r. (liczy się data wpływu deklaracji do OIRP).

W związku ze zmianami w składzie kolegium kwartalnika „Radca Prawny. Zeszyty Naukowe”, w załączeniu publikujemy pismo Wiceprezesa KRRP Leszka Korczaka - zaproszenie do kandydowania na funkcję przewodniczącego kolegium redakcyjnego kwartalnika. Zgłoszenia należy przesyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 31 października 2018 r.

Celem załączonego opracowania jest zwięzłe omówienie najważniejszych zmian wynikających z Ustawy z dnia 15 czerwca 2018 o zmianie ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. 2018 poz. 1467; dalej jako „Ustawa Zmieniająca”) w zakresie, w jakim zmiany te są istotne z punktu widzenia samorządu radców prawnych oraz świadczenia przez radców prawnych pomocy prawnej w systemie ustanowionym Ustawą z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 2030)

Krajowa Rada Radców Prawnych nawiązała współpracę z Wydawnictwem Wolters Kluwer, w ramach której radcowie prawni mogą skorzystać z bezpłatnej testowej wersji programu Kleos, służącego do wspierania zarządzania kancelariami lub działami prawnymi.

Nieodpłatne użytkowanie systemu Kleos jest możliwe przez 90 dni od chwili pobrania. Wersja testowa jest dostępna od 24 lipca 2018 r. aż do 31 marca 2019 r. Aby poznać pełną funkcjonalność systemu, należy wypełnić formularz rejestracyjny pod adresem: http://landing.kleos.wolterskluwer.com/pl_wersja_probna

Informujemy, że w uzupełnieniu do udostępnionego wcześniej Poradnika dla radców prawnych i adwokatów - Ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO) - publikujemy w Extranecie dla radców prawnych Wzór polityki ochrony danych w kancelarii.

Aby otrzymać ww. materiał proszę zalogować się na swoje konto w Extranecie i pobrać dokument z zakładki: PRZYDATNE DOKUMENTY → RODO.

Strona 1 z 8