Komunikaty dla radców prawnych

Otrzymaliśmy informację z Krajowej Rady Radców Prawnych, że przedłużyły się prace nad opracowaniem polityki bezpieczeństwa ochrony danych osobowych w kancelarii radcy prawnego uwzględniającej rozwiązania prawa unijnego tj. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych - RODO).

W ślad za korespondencją od Wiceprezesa Krajowej Rady Radców Prawnych Leszka Korczaka informujemy, co następuje: w związku z zapowiadanym przez Ośrodek Badań Studiów i Legislacji Krajowej Rady Radców Prawnych zakończeniem prac nad opracowaniem polityki bezpieczeństwa ochrony danych osobowych w kancelarii radcy prawnego uwzględniającym rozwiązania prawa unijnego tj. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich informujemy, że prace zostaną zakończone do dnia 5 kwietnia 2018 r. Niezwłocznie po otrzymaniu stosownych materiałów, zostaną ona przekazane do każdej z Okręgowych Izb Radców Prawnych.

środa, 08 listopad 2017 09:04

Nowa oferta na zakup licencji systemu LEX

Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska od wielu już lat współpracuje z Krajową Izbą Radców Prawnych. W efekcie tej współpracy jesienią br. powstała nowa oferta na zakup licencji systemu LEX.

W załączeniu publikujemy korespondencję w sprawie prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT oraz Jednolitego Pliku Kontrolnego dla potrzeb VAT (od stycznia 2018 r.).

poniedziałek, 09 październik 2017 11:15

Zgłoszenia do udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej [2018]

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że OIRP w Lublinie rozpoczyna nabór zgłoszeń radców prawnych w celu realizowania zadań z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej. Deklaracje udzielania przez radców prawnych nieodpłatnej pomocy prawnej w roku 2018 przyjmowane będą od dnia 9 października do 23 października 2017 r. (liczy się data wpływu deklaracji do OIRP).

W załączeniu publikujemy informację Ośrodka Badań, Studiów i Legislacji Krajowej Rady Radców Prawnych w sprawie obowiązku przekazywania przez radców prawnych ksiąg podatkowych i deklaracji VAT w trybie Jednolitego Pliku Kontrolnego.

poniedziałek, 26 czerwiec 2017 09:54

Zaproszenie do udziału w projekcie Radcadlamnie.pl

Zachęcamy radców prawnych z naszej izby do zgłaszania się do udziału w projekcie realizowanym pod patronatem Krajowej Izby Radców Prawnych. Wszelkie informacje na ten temat są dostępne na stronie www.radcadlamnie.pl oraz pod adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Szczegółowy opis projektu publikujemy również w załączeniu.

W miniony piątek 23 czerwca około godziny 15 do skrzynek kancelarii adwokackich, notarialnych i radcowskich w całej Polsce zaczęły przychodzić wiadomości podszywające się pod komunikat o kontroli GIODO. Niebezpieczna wiadomość nosi tytuł Powiadomienie o planowanej kontroli GIODO w państwa Kancelarii i nie licząc logo GIODO oraz podpisu w formie standardowej stopki nie zawiera żadnej dodatkowej treści.

Nadawcą jest adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w wiadomości jest załącznik - plik o nazwie "Powiadomienie o planowanej kontroli GIODO.PDF.zip"Prosimy nie otwierać załącznika, ponieważ może to spowodować utratę danych. Mail najlepiej skasować ze skrzynki bez otwierania.

W załączeniu publikujemy Stanowisko Ośrodka Badań, Studiów i Legislacji Krajowej Rady Radców Prawnych w przedmiocie zasady rozliczania czasu pracy radców prawnych i adwokatów udzielających nieodpłatnej pomocy prawnej na podstawie umowy zawartej z powiatem, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnienia dni ustawowo wolnych od pracy.

Szanowni Państwo,

W związku z uprawnieniem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie do zgłaszania kandydatów na członków Wojewódzkiej Komisji do Spraw Orzekania o Zdarzeniach Medycznych w Lublinie, uprzejmie prosimy, by osoby zainteresowane  dostarczyły do tutejszej Okręgowej Izby Radców Prawnych wypełnione zgłoszenie w formie edytowanej (na nośniku lub na adres mailowy Izby Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) oraz komplet wymaganych dokumentów, w terminie do dnia 22 czerwca 2017 r. 

Strona 1 z 7