wtorek, 08 maj 2018 10:23

Szkolenie Instytutu Allerhanda dedykowane radcom prawnym - Odpowiedzialność kadry menadżerskiej za niewypłacalność spółki: Kraków, 21 maja 2018 r.

Zapraszamy do udziału w szkoleniu, którego celem jest przybliżenie problematyki negatywnych skutków, jakie mogą spotkać każdego członka zarządu spółki kapitałowej, który nie złożył wniosku o ogłoszenie jej upadłości mimo materializacji stanu niewypłacalności w przedsiębiorstwie tej spółki.

Zarządzanie spółką z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółką akcyjną postrzega się w kategoriach atrakcyjnej formy uczestnictwa w biznesie. Jest tak głównie, dlatego, że spółki te są samodzielnymi podmiotami prawa i mają własne majątki. Skoro, zatem podmioty te zostały wyposażone we własne majątki, odrębne od majątków swoich menadżerów, wspólników czy też akcjonariuszy, to tym samym wydawać by się mogło, że podmioty te powinny również same ponosić odpowiedzialność za swoje długi. Nie zawsze jednak tak będzie, ponieważ polskie prawo przewiduje szereg rozwiązań skutkujących przeniesieniem odpowiedzialności za nieuregulowane długi firm na ich menadżerów.

Szczegóły i rejestracja: http://kongresy.allerhand.pl/training/project/odpowiedzialnosc-kadry-menadzerskiej-za-niewyplacalnosc-spolki

• Data rozpoczęcia: poniedziałek, 21 maj 2018
  • Miejsce: Instytut Allerhanda, Plac Sikorskiego 2/7, Kraków