Doskonalenie zawodowe

w załączeniu publikujemy program seminarium, które odbędzie się we wtorek 10 lipca br. w siedzibie Krajowej Izby Radców Prawnych przy Alejach Ujazdowskich 18/4 w Warszawie.

Przedmiot seminarium: „Stosowanie Karty praw podstawowych Unii Europejskiej przez polskich radców prawnych – warsztaty praktyczne”.

Za udział w seminarium uczestnicy otrzymają 5 punktów szkoleniowych.

Dodatkowe informacje

 • Data rozpoczęcia wtorek, 10 lipiec 2018
 • Miejsce Krajowa Izba Radców Prawnych, Aleje Ujazdowskie 18/4, Warszawa

Ośrodek Mediacji przy OIRP w Bydgoszczy zaprasza na wakacyjny  kurs z mediacji "Zostań mediatorem".

Cel szkolenia: przygotowanie uczestników do pełnienia roli mediatora poprzez zdobycie wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności z zakresu mediacji a w szczególności umiejętności rozumienia i rozwiązywania konfliktów, skutecznej komunikacji i negocjacji. Uzyskany certyfikat uprawnia do wpisu na listę mediatora sądowego.

Termin szkolenia:  27,28,29 lipiec 11,12,13 sierpień 2018 r. piątki od godź. 13.00- 19.00, soboty, niedziele od 9.00-16.00

Uprzejmie informujemy, że Międzynarodowa Unia Adwokatów UIA, której Krajowa Izba Radców Prawnych jest członkiem w najbliższym czasie zorganizuje dwa wydarzenia kierowane do prawników:

1. Seminarium nt. prawa mody pt. „The evolution of fashion from past heritage towards the digital future - intellectual property, contractual and corporate issues”, które odbędzie się w dniach 13-14 września 2018 r. w Mediolanie,

2. Szkolenie z zakresu zarządzania kancelarią pt. „Leadership and Management of a Law Form; Delivering Excellent Client Service Cost-effectively”, które odbędzie się w dniach 20-21 września 2018 r. w Londynie.

W imieniu organizatorów ogólnopolskiej konferencji pt. „Alternatywne sposoby rozwiązywania sporów (ang. ADR) – wymiar prawny, ekonomiczny i międzynarodowy” , która odbędzie się w Krakowie w dniach 27-28 września 2018 r., serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji. Możliwość zgłoszenia oraz dane o wydarzeniu dostępne są pod adresem:

https://adrkonferencja.up.krakow.pl/

W imieniu organizatorów zapraszamy na I Międzynarodową Konferencję Naukową „Nowe formy zatrudnienia. Aktualne problemy i przyszłe wyzwania”, która odbędzie się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego w dniach 26-27 listopada 2018 r. Konferencja organizowana jest przez Zakład Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Zakład Prawa Pracy Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. 

Dodatkowe informacje

 • Data rozpoczęcia poniedziałek, 26 listopad 2018
 • Data zakończenia wtorek, 27 listopad 2018
 • Miejsce Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego

Konferencja „Poland – US Conference on the Rule of Law” odbędzie się w dniu 26 czerwca 2018 (wtorek) na  Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w Collegium Iuridicum II, ul. Lipowa 4, Warszawa, Aula A3.

W czasie Konferencji wybitni eksperci ze Stanów Zjednoczonych, z Polski oraz z innych krajów będą  dyskutować nad zagadnieniami dotyczącymi: rozwoju, definicji i znaczenia państwa prawnego; podziału władzy, roli sądów w państwie prawa i  roli samorządów terytorialnych  w państwie prawnym. 

W załączeniu program konferencji, która będzie zwieńczeniem obchodów dwudziestej rocznicy powstania Centrum Prawa Amerykańskiego na  Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w 1998 r.

Dodatkowe informacje

 • Data rozpoczęcia wtorek, 26 czerwiec 2018
 • Miejsce Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w Collegium Iuridicum II, ul. Lipowa 4, Warszawa, Aula A3

Komisja Praw Człowieka KRRP wspólnie z Helsińską Fundacją Praw Człowieka prowadzi zapisy na szkolenie nt. międzynarodowych standardów w zakresie dostępu dzieci do obrońcy.

Zapisy możliwe się jedynie przez stronę internetową KIRP, zakładka „szkolenia” – „szkolenia jednodniowe”. Link: http://szkolenia.kirp.pl/Default.aspx?id=1

Za udział w szkoleniu można otrzymać 7 punktów szkoleniowych w ramach doskonalenia zawodowego.

Dodatkowe informacje

 • Data rozpoczęcia czwartek, 21 czerwiec 2018
 • Miejsce Siedziba KIRP, Al. Ujazdowskie 18/4, Warszawa

Uprzejmie informujemy, że szkolenie 1-dniowe OIRP w Lublinie zaplanowane na dzień 11 czerwca 2018 r. jest odwołane.

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Lublinie zaprasza do uczestnictwa w szkoleniu wyjazdowym organizowanym dla radców prawnych Bratysława - Wiedeń, w terminie 14  - 17 czerwca 2018 r. Jest jeszcze 1 wolne miejsce!

Dodatkowe informacje

 • Data rozpoczęcia czwartek, 14 czerwiec 2018
 • Data zakończenia niedziela, 17 czerwiec 2018
 • Miejsce Bratysława - Wiedeń

Zapraszamy na XII Seminarium Warszawskie – coroczną konferencję Ministerstwa Spraw Zagranicznych na temat praw człowieka i standardów ich ochrony w systemie Rady Europy, która odbędzie się w dniu 13 czerwca 2018 r. w Pałacu na Wyspie, w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Tegoroczne Seminarium będzie miało charakter jubileuszowy, odbędzie się bowiem w ramach uroczystych obchodów 25. rocznicy związania się przez Polskę Europejską Konwencją Praw Człowieka i jurysdykcją Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Konferencja będzie okazją do dokonania podsumowania wpływu Konwencji i orzecznictwa Trybunału na polski system prawny, a także na działalność MSZ i innych podmiotów na rzecz stosowania Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. Szczegółowy program wydarzenia wraz z formularzem zgłoszeniowym znajdują się w załączeniu.

Dodatkowe informacje

 • Data rozpoczęcia środa, 13 czerwiec 2018
 • Miejsce Pałac na Wyspie w Łazienkach Królewskich w Warszawie
Strona 1 z 8