piątek, 23 grudzień 2016 13:30

Komunikat dla osób rozpoczynających aplikację radcowską w 2017 r.

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Lublinie uprzejmie informuje, że uroczystość ślubowania oraz inauguracja I roku aplikacji radcowskiej odbędzie się w dniu 2 stycznia 2017 r. (poniedziałek) o godz. 10.00 w Ośrodku Dydaktyczno-Szkoleniowym Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie przy ul. Konrada Wallenroda 4C.

Obecność na ślubowaniu jest obowiązkowa.

Po ślubowaniu przewidziane jest spotkanie organizacyjne z Dziekanem Rady OIRP w Lublinie dr hab. Arkadiuszem Berezą, Wicedziekanem Rady dr Anną Fermus-Bobowiec i kierownictwem szkolenia aplikantów. Następnie, w godz. 11.00-13.15, 13.30-15.45, Dziekan Rady przeprowadzi pierwsze szkolenie: „Zasady wykonywania zawodu radcy prawnego ze szczególnym uwzględnieniem obowiązków aplikanta wynikających z Ustawy, Kodeksu etyki, Regulaminu oraz innych aktów prawnych”.

Zajęcia szkoleniowe teoretyczne będą przeprowadzane w piątki w Ośrodku Dydaktyczno Szkoleniowym Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie przy ul. Konrada Wallenroda 4C - zwykle w blokach siedmiogodzinnych (1 godzina lekcyjna = 45 min.). Zajęcia teoretyczne zwykle będą się rozpoczynać około godz. 9.00 (wyznaczony dzień tygodnia oraz godziny, w jakich będą przeprowadzane zajęcia mogą ulec nieznacznym zmianom w trakcie roku szkoleniowego).

Zajęcia szkoleniowe praktyczne należy odbywać raz w tygodniu począwszy od stycznia: w kancelariach radców prawnych, spółkach radców prawnych lub radców prawnych i adwokatów, biurach prawnych przedsiębiorców i innych jednostek organizacyjnych (pod nadzorem radcy prawnego), w tym w organach administracji publicznej. W terminie późniejszym zostanie przekazany plan zajęć praktycznych w sądach i w prokuraturze (zajęcia w sądach i w prokuraturze rozpoczną się prawdopodobnie w lutym i będą się odbywać w czwartki).

Pozostałe informacje, w tym szczegółowe harmonogramy zajęć wkrótce ukażą się w Extranecie dla aplikanta OIRP w Lublinie. Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem odbywania aplikacji radcowskiej (Regulamin jest dostępny m.in. na stronie Biblioteki Prawa Samorządu Radców Prawnych: http://bibliotekakirp.pl/items/show/585).

Czytany 782 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 29 grudzień 2016 10:02