Informujemy, że w dniach 16 lipca - 10 sierpnia br. kasa OIRP będzie nieczynna.

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Lublinie informuje, że organizuje autokarowy wyjazd dla członków Izby, którzy zamierzają wziąć udział w XXIX Ogólnopolskiej Spartakiadzie Prawników w Opolu, która odbędzie się w dniach od 12 do 16 września 2018 r. Zapisy przyjmuje Pan Andrzej Kozak tel. 81 444-71- 00, tel. kom. 725 - 201- 401.

Jednocześnie przypominamy, że termin zgłoszeń do udziału w Spartakiadzie wraz z uiszczeniem opłaty upływa z dniem 31 lipca 2018 r., informacje na stronie internetowej Spartakiady. O zakwalifikowaniu na wyjazd decyduje uiszczenie opłaty za udział w Spartakiadzie i kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc ograniczona.

piątek, 06 lipiec 2018 09:08

6 lipca - Dzień Radcy Prawnego

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Lublinie już 30 czerwca br. obchodziła Dzień Radcy Prawnego na zielonych błoniach przy boiskach treningowych Stadionu Arena w Lublinie.Na piknik przybyli radcowie prawni i aplikanci z rodzinami oraz zaproszeni goście, prawnicy z okręgu lubelskiego, w tym prokuratorzy, sędziowie, pracownicy naukowi UMCS. Jak co roku piknik rozpoczął mecz piłkarski pomiędzy reprezentacją lubelskich sędziów i prokuratorów, a drużyną radców prawnych i pracowników naukowych Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie, który zakończyć się wynikiem 2:1 dla radców prawnych i pracowników naukowych UMCS. W trakcie meczu organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych, którzy spędzali czas pod opieką lubelskich animatorów, uczestnicząc w zabawach i konkursach przygotowanych specjalnie dla nich.

czwartek, 05 lipiec 2018 15:54

PRAWNIK 2/45 2018

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru (2/45 2018) Biuletynu PRAWNIK, dostępnego w serwisie www.BiuletynPrawnik.pl

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do zgłaszania się na tegoroczną SPARTAKIADĘ PRAWNIKÓW - ZGŁOSZENIA (kliknij), która już za 70 dni rozpocznie się w Opolu! (Uwaga! Do zakończenia zapisów pozostało zaledwie 27dni!)

Na stronie http://spartakiada2018.opole.pl/  został zamieszczony szczegółowy TERMINARZ AWODÓW (kliknij) oraz regulaminy techniczne konkurencji.

Zachęcamy do śledzenia FB, gdzie na bieżąco zamieszczane są aktualności dot. XXIX Ogólnopolskiej Spartakiady Prawników!

• Data rozpoczęcia środa, 12 wrzesień 2018
  • Data zakończenia niedziela, 16 wrzesień 2018
  • Miejsce Opole

Działając na podstawie § 12 Uchwały Nr 110/VII/2010 Krajowej Rady Radców Prawnych z dnia 30 stycznia 2010 r. w sprawie regulaminu prowadzenia list radców prawnych i list aplikantów radcowskich, stanowiącej załącznik do uchwały nr 275/IX/2016 Prezydium Krajowej Rady Radców Prawnych z dnia 20 lipca 2016 r. w sprawie ogłoszenia tekstu jednolitego regulaminu prowadzenia list radców prawnych i list aplikantów radcowskich, informuję, że wniosek o wpis na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie złożyły poniżej wymienione osoby:

1. Magdalena Deneka
2. Marzena Myślińska
3. Marcin Rojczyk

zgodnie z § 13 cytowanej wyżej Uchwały każdy może złożyć na piśmie zastrzeżenia do wniosku o wpis na listę radców prawnych, zgłoszone zastrzeżenie dołączone zostanie do akt sprawy.

Wicedziekan Rady
Sławomir Bartnik

w załączeniu publikujemy program seminarium, które odbędzie się we wtorek 10 lipca br. w siedzibie Krajowej Izby Radców Prawnych przy Alejach Ujazdowskich 18/4 w Warszawie.

Przedmiot seminarium: „Stosowanie Karty praw podstawowych Unii Europejskiej przez polskich radców prawnych – warsztaty praktyczne”.

Za udział w seminarium uczestnicy otrzymają 5 punktów szkoleniowych.

• Data rozpoczęcia wtorek, 10 lipiec 2018
  • Miejsce Krajowa Izba Radców Prawnych, Aleje Ujazdowskie 18/4, Warszawa

Ponad sto dwadzieścia osób dołączyło do grona lubelskich radców prawnych. W dniu 21 czerwca 2018 r. o godz. 16.00 w Auli Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie odbyło się uroczyste ślubowanie. Uroczystość została rozpoczęta przez Dziekana Rady Arkadiusza Berezę, który pogratulował zdanego egzaminu, podkreślił znaczenie zawodu radcy prawnego i życzył powodzenia w pracy zawodowej. Uroczystość zakończyła się tradycyjnie symboliczną lampką szampana.

Ośrodek Mediacji przy OIRP w Bydgoszczy zaprasza na wakacyjny  kurs z mediacji "Zostań mediatorem".

Cel szkolenia: przygotowanie uczestników do pełnienia roli mediatora poprzez zdobycie wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności z zakresu mediacji a w szczególności umiejętności rozumienia i rozwiązywania konfliktów, skutecznej komunikacji i negocjacji. Uzyskany certyfikat uprawnia do wpisu na listę mediatora sądowego.

Termin szkolenia:  27,28,29 lipiec 11,12,13 sierpień 2018 r. piątki od godź. 13.00- 19.00, soboty, niedziele od 9.00-16.00

Na stadionie odbędzie się mecz piłkarski pomiędzy reprezentacją lubelskich sędziów i prokuratorów, a drużyną radców prawnych i pracowników naukowych Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie. Liczymy na gorący doping obu rywalizujących drużyn.

Początek spotkania o godzinie 17:00 na boisku bocznym "Areny Lublin".