Stowarzyszenie Naukowe Pro Scientia Iuridica serdecznie zaprasza na wykład prof. dr. hab. Mirosława Wyrzykowskiego pt. "Powaga konstytucji", który odbędzie się w dniu 29 maja 2018 r. o godzinie 16.00 w Sali Posiedzeń Rady Wydziału w gmachu Wydziału Prawa i Administracji UMCS.

22 maja 2018 r. Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich we współpracy z Biurem Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie organizuje „Okrągły Stół: Państwo bez tortur?”

Celem spotkania jest podjęcie dyskusji dotyczącej funkcjonowania międzynarodowych standardów prewencyjnego monitorowania miejsc detencji oraz skutecznych działań służących zapobieganiu torturom, nieludzkiemu i poniżającemu traktowaniu.

Działając na podstawie § 12 Uchwały Nr 110/VII/2010 Krajowej Rady Radców Prawnych z dnia 30 stycznia 2010 r. w sprawie regulaminu prowadzenia list radców prawnych i list aplikantów radcowskich, stanowiącej załącznik do uchwały nr 275/IX/2016 Prezydium Krajowej Rady Radców Prawnych z dnia 20 lipca 2016 r. w sprawie ogłoszenia tekstu jednolitego regulaminu prowadzenia list radców prawnych i list aplikantów radcowskich, informuję, że wniosek o wpis na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie złożyły poniżej wymienione osoby:

Informujemy, że w dniach 28-30 września 2018r. w Krasnobrodzie odbędą się Mistrzostwa Polski Prawników i Pracowników Służby Zdrowia w brydżu sportowym. Chętni mogą zgłaszać udział w turnieju na adres organizatora proActiv Stowarzyszenie Sportowo-Artystyczne: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

• Data rozpoczęcia piątek, 28 wrzesień 2018
  • Data zakończenia niedziela, 30 wrzesień 2018
  • Miejsce Krasnobród

Krajowa Izba Doradców Restrukturyzacyjnych serdecznie zaprasza do udziału w szkoleniu, które odbędzie się w dniu 8 czerwca 2018 r. w Warszawie przy ul. Trakt Lubelski 40a (Klub Sosnowy). Szkolenie adresowane jest do wszystkich praktyków prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego. Szczegóły w załączonym pliku.

• Data rozpoczęcia piątek, 08 czerwiec 2018
  • Miejsce ul. Trakt Lubelski 40a (Klub Sosnowy), Warszawa

Zapraszamy do udziału w IV cyklicznej, Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej poświęconej prawnym, gospodarczym i finansowym aspektom bezpieczeństwa Polski, sytuacji polskiej gospodarki, polskich obywateli i przedsiębiorców w warunkach dynamicznych zmian przepisów prawa. Szczegóły w załączonym pliku.

• Data rozpoczęcia piątek, 18 maj 2018
  • Data zakończenia sobota, 19 maj 2018
  • Miejsce Termy Pałacowe ul. Paderewskiego 1, Nałęczów

Dnia 19 maja br. mija termin, w którym zgodnie z art. 61 ustawy z dnia 25 września 2015 r. o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2015, poz. 1893), przedsiębiorca powinien uzupełnić wpis w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej o numer PESEL, w przypadku gdy wpis takiej informacji nie zawiera. Przepis ten stanowi, że przedsiębiorca uzupełnia wpis o tę daną w terminie 2 lat od dnia wejścia w życie ww. ustawy, zaś ustawa weszła w życie 19 maja 2016 r. Po upływie wskazanego terminu 2 lat Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej wykreśla przedsiębiorcę, którego wpis nie zawiera numeru PESEL.

Ze względu na powyższe publikujemy ten komunikat celem rozpowszechnienia informacji wśród radców prawnych, aby uniknąć negatywnych konsekwencji zaniedbania wskazanego wyżej obowiązku.

Praktyczne aspekty zmian wprowadzanych przez unijne rozporządzenie o ochronie danych osobowych dla kancelarii prawnych – to temat zaplanowanego na 23 maja br. bezpłatnego szkolenia on-line.

• Data rozpoczęcia środa, 23 maj 2018

Konieczność implementacji dyrektywy unijnej w zakresie integracji rejestrów handlowych i spółek zobowiązuje państwa członkowskie do stworzenia odpowiednich warunków dla wymiany danych dotyczących spółek oraz dostępu do aktualnych i wiarygodnych informacji o spółkach, a także obliguje do skrócenia czasu potrzebnego do rozpoznania spraw rejestrowych i obniżenia kosztów związanych z wpisami w rejestrze. Harmonizacja prawa unijnego do prawa polskiego wiąże ze sobą istotne zmiany.

• Data rozpoczęcia piątek, 25 maj 2018
  • Miejsce Instytut Allerhanda, Plac Sikorskiego 2/7, Kraków

Zapraszamy do udziału w szkoleniu, którego celem jest przybliżenie problematyki negatywnych skutków, jakie mogą spotkać każdego członka zarządu spółki kapitałowej, który nie złożył wniosku o ogłoszenie jej upadłości mimo materializacji stanu niewypłacalności w przedsiębiorstwie tej spółki.

• Data rozpoczęcia poniedziałek, 21 maj 2018
  • Miejsce Instytut Allerhanda, Plac Sikorskiego 2/7, Kraków