Wydarzenia kulturalne i sportowe

piątek, 27 październik 2017 09:49

Europejski Dzień Prawnika: 25 października 2017 r.

Europejski Dzień Prawnika ustanowiony przez Radę Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy (CCBE) ma na celu promowanie idei państwa prawa i podstawowych wartości wymiaru sprawiedliwości, a także promowanie zawodu prawnika jako obrońcy praw człowieka, wspierającego budowę społeczeństwa obywatelskiego.

Tegorocznym tematem Europejskiego Dnia Prawnika jest wpływ nowych technologii na wykonywanie zawodu prawnika i świadczenie usług prawnych dla społeczeństwa.

Zapraszamy do udziału w IV Otwartym Halowym Turnieju Prawników w Tenisie pod patronatem Dziekana Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie oraz Dziekana Okręgowej Izby Adwokackiej w Lublinie, przy wsparciu finansowym Izby Adwokackiej w Lublinie oraz Izby Radców Prawnych w Lublinie.

Celem turnieju jest popularyzacja dyscypliny oraz integracja środowiska prawniczego, a także wyłonienie najlepszych tenisistów wśród prawników. Szczegóły w załączonym pliku.

• Data rozpoczęcia sobota, 25 listopad 2017
  • Data zakończenia niedziela, 26 listopad 2017
  • Miejsce Lubelski Klub Tenisowy, al. Zygmuntowskie 4, 20-101 Lublin

Komisja Integracji Krajowej Rady Radców Prawnych w Warszawie we współpracy z Radą Okręgowej Izby Radców Prawnych w Rzeszowie po raz kolejny organizuje tradycyjnie w dniach od 4 do 8  października 2017 r. XIV Ogólnopolski Rajd Bieszczadzki Radców Prawnych.

• Data rozpoczęcia środa, 04 październik 2017
  • Data zakończenia niedziela, 08 październik 2017
  • Miejsce Bystre k/Baligrodu
poniedziałek, 17 lipiec 2017 21:12

Mistrzostwa Polski Prawników w Brydżu Sportowym

W załączeniu publikujemy informacje dotyczące organizowanych przez proActiv Stowarzyszenie Sportowo-Artystyczne Mistrzostw Polski Prawników w Brydżu Sportowym

wtorek, 11 lipiec 2017 09:14

Piknik z okazji Dnia Radcy Prawnego

8 lipca Okręgowa Izba Radców Prawnych w Lublinie obchodziła Dzień Radcy Prawnego na zielonych błoniach przy boiskach treningowych Stadionu Arena w Lublinie. Piknik jak co roku rozpoczął mecz piłkarski pomiędzy reprezentacją lubelskich sędziów i prokuratorów, a drużyną radców prawnych i pracowników naukowych Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie, który zakończył się wynikiem 4:3 dla radców prawnych i pracowników naukowych UMCS.

sobota, 01 lipiec 2017 22:29

Ślubowanie radców prawnych

Ponad sto osób dołączyło do grona lubelskich radców prawnych. W dniu 22 czerwca 2017 r. o godz. 17.00 w Auli Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie odbyło się uroczyste ślubowanie. Uroczystość została rozpoczęta przez Dziekana Rady Arkadiusza Berezę, który pogratulował zdanego egzaminu, podkreślił znaczenie zawodu radcy prawnego i życzył powodzenia w pracy zawodowej. Uroczystość zakończyła się tradycyjnie symboliczną lampką szampana.

Zapraszamy prawników wszelkich profesji do wzięcia udziału w IV Squashowych Mistrzostwach Polski Prawników, które odbędą się w sobotę dnia 3 czerwca 2017 r. w Szczecinie. Turniej rozegrany zostanie w Squash Zone Club Prawobrzeże przy ul. Struga 15 w Szczecinie, zaś mecze decydujące o pozycjach medalowych odbędą się na spektakularnie zlokalizowanym w centrum Szczecina szklanym korcie, na którym obserwować będzie można także finały Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów w Squashu.

• Data rozpoczęcia sobota, 03 czerwiec 2017
  • Miejsce Szczecin

Szanowni Państwo, drodzy Spartakiadowicze!

Serdecznie zapraszamy Was do wzięcia udziału w XXVIII Ogólnopolskiej Spartakiadzie Prawników, która odbędzie się w Lublinie w dniach 13 - 17 września 2017 r. (rozgrywki sportowe odbędą się w dniach 14 - 16 września 2017 r.).

W imieniu Rzecznika Praw Obywatelskich dra Adama Bodnara zapraszamy na seminarium "Prawo 2.0 - jak skutecznie mówić o prawie i o prawach człowieka, aby dotrzeć do świadomości obywatelskiej", połączone z otwarciem wystawy "Prawo w infografice. Prawa i obowiązki pokrzywdzonego w procesie karnym", które odbędzie się w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich w dniu 2 czerwca 2017 r. w godz. 10.15-13.15.

W załączeniu poniżej publikujemy zaproszenie na seminarium.

Zapraszamy do wzięcia udziału w III Otwartym Letnim Turnieju Prawników w Tenisie 2017, organizowanym pod patronatem Dziekana Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie oraz Dziekana Izby Adwokackiej w Lublinie, przy wsparciu finansowym Izby Adwokackiej w Lublinie oraz Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie.

• Data rozpoczęcia sobota, 10 czerwiec 2017
  • Data zakończenia niedziela, 11 czerwiec 2017
  • Miejsce Korty Klubu Sportowego Budowlani Lublin, ul. Krasińskiego 11, 20-709 Lublin