Komunikaty dla radców prawnych

środa, 08 listopad 2017 09:04

Nowa oferta na zakup licencji systemu LEX

Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska od wielu już lat współpracuje z Krajową Izbą Radców Prawnych. W efekcie tej współpracy jesienią br. powstała nowa oferta na zakup licencji systemu LEX.

W załączeniu publikujemy korespondencję w sprawie prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT oraz Jednolitego Pliku Kontrolnego dla potrzeb VAT (od stycznia 2018 r.).

poniedziałek, 09 październik 2017 11:15

Zgłoszenia do udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej [2018]

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że OIRP w Lublinie rozpoczyna nabór zgłoszeń radców prawnych w celu realizowania zadań z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej. Deklaracje udzielania przez radców prawnych nieodpłatnej pomocy prawnej w roku 2018 przyjmowane będą od dnia 9 października do 23 października 2017 r. (liczy się data wpływu deklaracji do OIRP).

W załączeniu publikujemy informację Ośrodka Badań, Studiów i Legislacji Krajowej Rady Radców Prawnych w sprawie obowiązku przekazywania przez radców prawnych ksiąg podatkowych i deklaracji VAT w trybie Jednolitego Pliku Kontrolnego.

poniedziałek, 26 czerwiec 2017 09:54

Zaproszenie do udziału w projekcie Radcadlamnie.pl

Zachęcamy radców prawnych z naszej izby do zgłaszania się do udziału w projekcie realizowanym pod patronatem Krajowej Izby Radców Prawnych. Wszelkie informacje na ten temat są dostępne na stronie www.radcadlamnie.pl oraz pod adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Szczegółowy opis projektu publikujemy również w załączeniu.

W miniony piątek 23 czerwca około godziny 15 do skrzynek kancelarii adwokackich, notarialnych i radcowskich w całej Polsce zaczęły przychodzić wiadomości podszywające się pod komunikat o kontroli GIODO. Niebezpieczna wiadomość nosi tytuł Powiadomienie o planowanej kontroli GIODO w państwa Kancelarii i nie licząc logo GIODO oraz podpisu w formie standardowej stopki nie zawiera żadnej dodatkowej treści.

Nadawcą jest adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w wiadomości jest załącznik - plik o nazwie "Powiadomienie o planowanej kontroli GIODO.PDF.zip"Prosimy nie otwierać załącznika, ponieważ może to spowodować utratę danych. Mail najlepiej skasować ze skrzynki bez otwierania.

W załączeniu publikujemy Stanowisko Ośrodka Badań, Studiów i Legislacji Krajowej Rady Radców Prawnych w przedmiocie zasady rozliczania czasu pracy radców prawnych i adwokatów udzielających nieodpłatnej pomocy prawnej na podstawie umowy zawartej z powiatem, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnienia dni ustawowo wolnych od pracy.

Szanowni Państwo,

W związku z uprawnieniem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie do zgłaszania kandydatów na członków Wojewódzkiej Komisji do Spraw Orzekania o Zdarzeniach Medycznych w Lublinie, uprzejmie prosimy, by osoby zainteresowane  dostarczyły do tutejszej Okręgowej Izby Radców Prawnych wypełnione zgłoszenie w formie edytowanej (na nośniku lub na adres mailowy Izby Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) oraz komplet wymaganych dokumentów, w terminie do dnia 22 czerwca 2017 r. 

Informujemy, że Rzecznik Praw Pacjenta prowadzi nabór na przedstawiciela Rzecznika Praw Pacjenta do Wojewódzkich Komisji do Spraw Orzekania o Zdarzeniach Medycznych kolejnej kadencji na lata 2018-2023. W załączeniu publikujemy szczegółowy komunikat w tej sprawie.

Informujemy, iż na zlecenie Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie została przygotowana, przez wyspecjalizowaną kancelarię, dokumentacja zawierająca politykę bezpieczeństwa oraz instrukcję zarządzania systemami informatycznymi funkcjonującymi w kancelariach. Obowiązek wdrożenia tego typu dokumentów w kancelariach wynika z przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych i rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych.

Strona 1 z 6