poniedziałek, 28 sierpień 2017 10:30

Konferencja naukowa "Wymiar Sprawiedliwości. Ewolucja czy Rewolucja?": Warszawa, 4 września 2017 r.

Zarząd Stowarzyszenia Sędziów Themis oraz Rzecznik Praw Obywatelskich mają zaszczyt zaprosić na konferencje naukową "Wymiar Sprawiedliwości. Ewolucja czy Rewolucja?", która odbędzie się 4 września 2017 r. w Sali imienia J. Brudzińskiego, w Pałacu Kazimierzowskim, na Uniwersytecie Warszawskim (ul. Krakowskie Przemieście 26/28).

W konferencji wezmą udział między innymi wybitni naukowcy, przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości oraz młodzi adepci nauk prawnych.

Tematem wystąpień będzie zagadnienie konsekwencji różnych sposobów zmiany modelu prawa, ze szczególnym uwzględnieniem skutków szybkich i radykalnych rozwiązań, które widzimy w ostatnich latach. Podczas konferencji będziemy starali się odpowiedzieć między innymi na pytania:

• czy szybkie i poważne zmiany wymiaru sprawiedliwości mogą być zagrożeniem dla praw obywatelskich?
  • czy gwałtowne zmiany systemu prawa wpłynęły lub mogą wpłynąć na życie obywateli w nieprzewidziany sposób?
  • jakie prawo jest gwarantem sprawiedliwego procesu i czy powinno być zmieniane w sposób rewolucyjny?

Udział w konferencji jest bezpłatny, prosimy jedynie o zgłoszenie swojej obecności pod adresem  http://formularze.wpia.uw.edu.pl/view.php?id=41939.

W załączeniu publikujemy zaproszenie i program konferencji.

• Data rozpoczęcia: poniedziałek, 04 wrzesień 2017
  • Miejsce: Sala imienia J. Brudzińskiego w Pałacu Kazimierzowskim na Uniwersytecie Warszawskim (ul. Krakowskie Przemieście 26/28)
Czytany 68 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 sierpień 2017 10:43