Doskonalenie zawodowe

Z okazji jubileuszu 35-lecia samorządu radców prawnych Okręgowa Izba Radców Prawnych w Toruniu oraz Okręgowa Izba Radców Prawnych w Bydgoszczy serdecznie zapraszają na organizowaną w dniu 7 lipca 2017 roku w Hotelu Filmar w Toruniu Międzynarodową Konferencję Naukową p.n.: "Modele odpowiedzialności dyscyplinarnej zawodów prawniczych w Polsce i za granicą".

Konferencja poświęcona jest przede wszystkim zagadnieniom dotyczącym zasad odpowiedzialności dyscyplinarnej zawodów prawniczych, modeli postępowań dyscyplinarnych i efektywności postępowań dyscyplinarnych - z punktu widzenia pieczy nad prawidłowym wykonywaniem zawodu oraz realizacji zadań spoczywających na samorządach. Problematyka ta będzie rozpatrywana z punktu widzenia regulacji polskiej oraz innych krajów. 

W imieniu Komisji do spraw Współpracy z Zagranicą przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Krakowie zapraszamy do udziału w Międzynarodowej Konferencji organizowanej w dniach 6-7 października 2017 r., przy okazji obchodów 155 rocznicy powstania Krakowskiej Izby Adwokackiej. Tematem przewodnim Konferencji będą zagadnienia związane z ochroną tajemnicy adwokackiej.

Więcej informacji na temat Konferencji odnajdziecie Państwo w załączonym pliku.

Centrum Mediacji Gospodarczej przy Krajowej Radzie Radców Prawnych zaprasza do udziału w  szkoleniu pt. „Radca prawny w mediacji”, które odbędzie się 4 lipca 2017 r. w siedzibie KRRP w Warszawie przy Alejach Ujazdowskich 41 lok. 2 w godz. 11:00 - 16:00

Prowadzący: Maciej Bobrowicz - radca prawny, mediator gospodarczy, mediator sądowy, Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych. Specjalizuje się w prawie gospodarczym, negocjacjach i mediacjach gospodarczych.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny oraz zapewnia uzyskanie 10 punktów szkoleniowych.

Dodatkowe informacje

  • Data rozpoczęcia wtorek, 04 lipiec 2017
  • Miejsce Siedzibia KRRP w Warszawie przy Alejach Ujazdowskich 41 lok. 2
środa, 21 czerwiec 2017 10:33

Studia Podyplomowe SGH

W załączeniu publikujemy informacje o studiach podyplomowych oferowanych przez Katedrę Integracji Europejskiej im. J. Monneta Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, zapraszając jednoczesnie radców prawnych naszej izby oraz ich współpracowników do uczestnictwa w wybranych, w zależności od potrzeb, studiach.

Katedra Socjologii Prawa Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Fundacja Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo luris mają zaszczyt zaprosić na II naukową konferencję dla przedstawicieli zawodów prawniczych zatytułowaną "Rodzina przed obliczem Temidy". Czy obecny model postępowania sądowego w sprawach małżeńskich i sposób regulowania kontaktów dziecka z osobami najbliższymi wymagają reformy?

Miejsce i termin: Sala A2, WPiA UW, Collegium luridicum II, ul. Lipowa 4 w Warszawie 20 czerwca 2017 r. (wtorek), godz. 9:00-16:00

Szczegółowy program konferencji przekazujemy w załączeniu.

Dodatkowe informacje

  • Data rozpoczęcia wtorek, 20 czerwiec 2017
  • Miejsce Collegium luridicum 2, SALA A2, ul. Lipowa 4, Warszawa

W imieniu Stowarzyszenia Notariuszy Rzeczypospolitej Polskiej oraz Katedry Prawa Cywilnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszamy do uczestnictwa w konferencji naukowej pod tytułem: „Odpowiedzialność za długi spadkowe”, która odbędzie się w dniu 23 czerwca 2017 roku w Warszawie, w sali wykładowej Uniwersytetu Warszawskiego nr A3, przy ul. Lipowej 4.

Dodatkowe informacje

  • Data rozpoczęcia piątek, 23 czerwiec 2017
  • Miejsce Sala wykładowa Uniwersytetu Warszawskiego nr A3, ul. Lipowa 4, Warszawa

w imieniu Przewodniczącej Komisji Praw Człowieka przy NRA, Pani adw. Justyny Metelskiej oraz Przewodniczącej Zespołu ds. Kobiet przy NRA, Pani adw. Katarzyny Gajowniczek-Pruszyńskiej, w załączeniu publikujemy zaproszenie na konferencję organizowaną przez Komisję Praw Człowieka i Zespół ds. Kobiet, pt.: „Prawa pacjentek – bez znieczulenia”, która odbędzie się 27 maja 2017 roku w Budynku Starej Giełdy przy Placu Solnym 16 we Wrocławiu.

Dodatkowe informacje

  • Data rozpoczęcia sobota, 27 maj 2017
  • Miejsce Wrocław, Budynek Starej Giełdy przy Placu Solnym 16

Uprzejmie informujemy, że 10 kwietnia 2017 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, ul. Kopcińskiego 8/12 w sali Rady Wydziału (0.14) odbędzie się 130. Konferencja podatkowa "Odpowiedzialność karna podatnika i jego pełnomocnika", organizowana przez Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych UŁ.

W załączeniu publikujemy formularz zgłoszeniowy oraz program konferencji.

Dodatkowe informacje

  • Data rozpoczęcia poniedziałek, 10 kwiecień 2017
  • Miejsce Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, ul. Kopcińskiego 8/12

Koleżanki i Koledzy,

W ramach ustawowego obowiązku doskonalenia zawodowego, uprzejmie zapraszamy do udziału w jednodniowych konferencjach szkoleniowych realizowanych w II kwartale 2017 r. Zgłoszenia ON-LINE lub telefoniczne na poszczególne szkolenia prosimy kierować do Biura OIRP najpóźniej na 7 dni przed wykładem.

Szczegółowy wykaz szkoleń oraz formularz rejestracji on-line dostępny jest TUTAJ >>>

Zapraszamy do udziału w IV edycji Podyplomowych Studiów „Prawa karnego skarbowego”, prowadzonych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, przy Katedrze Postępowania Karnego i Kryminalistyki.

Zajęcia mają formę wykładów i konwersatoriów. Będą one prowadzone przez pracowników naukowo-dydaktycznych z Uniwersytetu Łódzkiego, w tym także przedstawicieli zawodów prawniczych: Sędziów Sądu Najwyższego, sędziów sądów powszechnych, prokuratorów, adwokatów, radców prawnych, doradców podatkowych, a także specjalistów wybranych dziedzin spoza Uniwersytetu Łódzkiego. Wykładowcy legitymują się stopniem naukowym co najmniej doktora.

Strona 1 z 5