Okręgowa Izba Radców Prawnych w Lublinie zaprasza do uczestnictwa w konferencji wyjazdowej organizowanej dla radców prawnych w Żelechowie, w terminie 19.10 – 21.10.2017 r. Udział w konferencji umożliwia zdobycie 32 punktów szkoleniowych. Są jeszcze wolne miejsca!

• Data rozpoczęcia czwartek, 19 październik 2017
  • Data zakończenia sobota, 21 październik 2017
  • Miejsce Żelechów

W dniach 14-16 września 2017r. odbyły się już po raz czwarty i z sukcesem organizowane przez lubelską izbę Ogólnopolskie Warsztaty Rzeczników Prasowych. Warsztaty rzeczników na stałe wpisały się w kalendarz cieszących się dużą popularnością wydarzeń ogólnopolskich, a w tym roku towarzyszyły Spartakiadzie Prawników, po raz pierwszy organizowanej w Lublinie.

poniedziałek, 04 wrzesień 2017 14:42

Newsletter CCBE nr 64: lipiec-sierpień 2017 r.

W załączeniu publikujemy Newsletter CCBE # 64: lipiec-sierpień 2017 r.

W załączeniu publikujemy informację Ośrodka Badań, Studiów i Legislacji Krajowej Rady Radców Prawnych w sprawie obowiązku przekazywania przez radców prawnych ksiąg podatkowych i deklaracji VAT w trybie Jednolitego Pliku Kontrolnego.

Dostrzegając potrzebę przygotowania nowej, kompleksowej regulacji dotyczącej zamówień publicznych, Pani Małgorzata Stręciwilk, Prezes Urzędu Zamówień Publicznych, w grudniu 2016 r. zainicjowała cykl debat na temat perspektyw i kierunków zmian w systemie zamówień publicznych, wskazanych do podjęcia w najbliższej przyszłości. Spotkaniom przyświecała idea stworzenia platformy wymiany poglądów oraz wiedzy z udziałem reprezentantów różnych środowisk: przedstawicieli świata nauki, ekspertów zajmujących się w praktyce zagadnieniami z dziedziny zamówień publicznych, radców prawnych reprezentujących uczestników postępowań w sporach zamówieniowych, zamawiających, wykonawców oraz przedstawicieli organów kontroli.

• Data rozpoczęcia wtorek, 12 wrzesień 2017
  • Miejsce Warszawa, Adgar Plaza przy ul. Postępu 17a (III piętro)

Centrum Mediacji Gospodarczej przy Krajowej Radzie Radców Prawnych zaprasza do udziału w szkoleniu pt. „Techniki negocjacji w pracy radcy prawnego”, które odbędzie się 19 września 2017 r. w siedzibie KRRP w Warszawie przy Alejach Ujazdowskich 41 lok. 2 w godz. 11:00 – 16:00.

Metodologia pracy warsztatowej oparta o cykl Kolba oraz praktyczne case study (kazusy).

• Data rozpoczęcia wtorek, 19 wrzesień 2017
  • Miejsce Siedziba KRRP w Warszawie przy Alejach Ujazdowskich 41 lok. 2

Zarząd Stowarzyszenia Sędziów Themis oraz Rzecznik Praw Obywatelskich mają zaszczyt zaprosić na konferencje naukową "Wymiar Sprawiedliwości. Ewolucja czy Rewolucja?", która odbędzie się 4 września 2017 r. w Sali imienia J. Brudzińskiego, w Pałacu Kazimierzowskim, na Uniwersytecie Warszawskim (ul. Krakowskie Przemieście 26/28).

W konferencji wezmą udział między innymi wybitni naukowcy, przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości oraz młodzi adepci nauk prawnych.

• Data rozpoczęcia poniedziałek, 04 wrzesień 2017
  • Miejsce Sala imienia J. Brudzińskiego w Pałacu Kazimierzowskim na Uniwersytecie Warszawskim (ul. Krakowskie Przemieście 26/28)

Uprzejmie informuję, że spotkanie członków i sympatyków KLUBU SENIORA zaplanowane na dzień 13 września br. odbędzie się w siedzibie OIRP przy ul. Wallenroda 2E o godz.14:00, a nie jak podano w Biuletynie "Prawnik" w Bramie Trynitarskiej o godz. 11:00. Za zamieszanie przepraszam i mając nadzieje na spotkanie w licznym gronie wszystkich serdecznie pozdrawiam. Jan Rybojad.

Komisja Integracji Krajowej Rady Radców Prawnych w Warszawie we współpracy z Radą Okręgowej Izby Radców Prawnych w Rzeszowie po raz kolejny organizuje tradycyjnie w dniach od 4 do 8  października 2017 r. XIV Ogólnopolski Rajd Bieszczadzki Radców Prawnych.

• Data rozpoczęcia środa, 04 październik 2017
  • Data zakończenia niedziela, 08 październik 2017
  • Miejsce Bystre k/Baligrodu

Informujemy, że dnia 14.08 br. (poniedziałek) biuro OIRP w Lublinie będzie zamknięte. Ośrodek Szkoleniowo-Dydaktyczny OIRP w Lublinie ul. Wallenroda 4 c będzie otwarty w godz. 8-16.