Okręgowa Izba Radców Prawnych informuje, że w dniu 17 lipca 2017 r. Rada OIRP w Lublinie podjęła uchwałę w sprawie dofinansowania udziału członków tut. Izby w XXVIII Ogólnopolskiej Spartakiadzie Prawników Lublin 2017 kwotą 400 zł. Treść uchwały Nr 467/X/2017 stanowiącej wyciąg z protokołu posiedzenia Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie dostępna w załączeniu.

poniedziałek, 17 lipiec 2017 11:33

Kwestionariusz dot. niezależności sędziów

Informujemy, że Rada Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy (CCBE), we współpracy z Europejską Siecią Krajowych Rad Sądownictwa, przygotowała kwestionariusz dla prawników badający opinie w sprawie niezależności sędziów w krajach europejskich. Zachęcamy do jego wypełnienia pod adresem: https://www.surveymonkey.com/r/judgespoland.

sobota, 15 lipiec 2017 19:55

17-28 lipca br. kasa OIRP nieczynna

Informujemy, że w dniach 17-28 lipca br. kasa OIRP będzie nieczynna.

wtorek, 11 lipiec 2017 09:14

Piknik z okazji Dnia Radcy Prawnego

8 lipca Okręgowa Izba Radców Prawnych w Lublinie obchodziła Dzień Radcy Prawnego na zielonych błoniach przy boiskach treningowych Stadionu Arena w Lublinie. Piknik jak co roku rozpoczął mecz piłkarski pomiędzy reprezentacją lubelskich sędziów i prokuratorów, a drużyną radców prawnych i pracowników naukowych Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie, który zakończył się wynikiem 4:3 dla radców prawnych i pracowników naukowych UMCS.

Departament Zawodów Prawniczych i Dostępu do Pomocy Prawnej informuje, że Minister Sprawiedliwości w trybie art. 78 ust. 8 ustawy z dnia 26 maja 1982 r. – Prawo o adwokaturze (Dz. U. z 2016 r. poz. 1999, z późn. zm.) oraz art. 361 ust. 9 ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 233, z późn. zm.), w porozumieniu odpowiednio z Naczelną Radą Adwokacką oraz Krajową Radą Radców Prawnych, wyznaczył termin egzaminu adwokackiego i radcowskiego w 2018 r. Egzaminy te odbędą się w dniach 20 - 23 marca 2018 r.

Z okazji jubileuszu 35-lecia samorządu radców prawnych Okręgowa Izba Radców Prawnych w Toruniu oraz Okręgowa Izba Radców Prawnych w Bydgoszczy serdecznie zapraszają na organizowaną w dniu 7 lipca 2017 roku w Hotelu Filmar w Toruniu Międzynarodową Konferencję Naukową p.n.: "Modele odpowiedzialności dyscyplinarnej zawodów prawniczych w Polsce i za granicą".

Konferencja poświęcona jest przede wszystkim zagadnieniom dotyczącym zasad odpowiedzialności dyscyplinarnej zawodów prawniczych, modeli postępowań dyscyplinarnych i efektywności postępowań dyscyplinarnych - z punktu widzenia pieczy nad prawidłowym wykonywaniem zawodu oraz realizacji zadań spoczywających na samorządach. Problematyka ta będzie rozpatrywana z punktu widzenia regulacji polskiej oraz innych krajów.

sobota, 01 lipiec 2017 22:29

Ślubowanie radców prawnych

Ponad sto osób dołączyło do grona lubelskich radców prawnych. W dniu 22 czerwca 2017 r. o godz. 17.00 w Auli Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie odbyło się uroczyste ślubowanie. Uroczystość została rozpoczęta przez Dziekana Rady Arkadiusza Berezę, który pogratulował zdanego egzaminu, podkreślił znaczenie zawodu radcy prawnego i życzył powodzenia w pracy zawodowej. Uroczystość zakończyła się tradycyjnie symboliczną lampką szampana.

W imieniu Komisji do spraw Współpracy z Zagranicą przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Krakowie zapraszamy do udziału w Międzynarodowej Konferencji organizowanej w dniach 6-7 października 2017 r., przy okazji obchodów 155 rocznicy powstania Krakowskiej Izby Adwokackiej. Tematem przewodnim Konferencji będą zagadnienia związane z ochroną tajemnicy adwokackiej.

Więcej informacji na temat Konferencji odnajdziecie Państwo w załączonym pliku.

poniedziałek, 26 czerwiec 2017 09:54

Zaproszenie do udziału w projekcie Radcadlamnie.pl

Zachęcamy radców prawnych z naszej izby do zgłaszania się do udziału w projekcie realizowanym pod patronatem Krajowej Izby Radców Prawnych. Wszelkie informacje na ten temat są dostępne na stronie www.radcadlamnie.pl oraz pod adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Szczegółowy opis projektu publikujemy również w załączeniu.

W miniony piątek 23 czerwca około godziny 15 do skrzynek kancelarii adwokackich, notarialnych i radcowskich w całej Polsce zaczęły przychodzić wiadomości podszywające się pod komunikat o kontroli GIODO. Niebezpieczna wiadomość nosi tytuł Powiadomienie o planowanej kontroli GIODO w państwa Kancelarii i nie licząc logo GIODO oraz podpisu w formie standardowej stopki nie zawiera żadnej dodatkowej treści.

Nadawcą jest adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w wiadomości jest załącznik - plik o nazwie "Powiadomienie o planowanej kontroli GIODO.PDF.zip"Prosimy nie otwierać załącznika, ponieważ może to spowodować utratę danych. Mail najlepiej skasować ze skrzynki bez otwierania.